layout-wrota-lipiec2014-tlo-pustakostka

praca.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

Bulgarian Czech English French German Italian Polish Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian

 

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-puste

grudzień 2017
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

wrotapodkarpackie.pl

 

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-puste

Praca za granicą – spotkanie informacyjne

eures logowup rzeszowieWojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie - Oddział Zamiejscowy w Krośnie w dniu 14 lipca b.r. organizuje dzień informacyjny dla osób zatrudnionych lub zamierzających podjąć zatrudnienie w krajach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Inicjatorem spotkania jest Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie.

Z naszych obserwacji wynika, że wielu bezrobotnych szuka pracy sezonowej lub stałej za granicą. Osoby, te często nie mają podstawowych zasobów informacji dotyczących warunków życia i pracy w kraju, w którym chcą podjąć zatrudnienie. Brak wiedzy z dziedziny prawa pracy, obowiązków podatkowych niesie za sobą sankcje prawne, dlatego poprzez takie spotkania chcemy uświadomić bezrobotnym i poszukującym pracy z jakich uprawnień mogą korzystać poza granicami naszego kraju.

Chcemy wskazać kierunki gdzie i w jaki sposób szukać pracy, i na co zwracać uwagę podpisując umowę z zagranicznym pracodawcą – wyjaśnia Tadeusz Gospodarczyk, wicedyrektor ds. Poradnictwa Zawodowego i Pośrednictwa Pracy w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie. 

W spotkaniu, które odbędzie się w najbliższy czwartek w Oddziale Zamiejscowym WUP w Krośnie, pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy będą opowiadać o usłudze EURES, wyjaśnią między innymi w jaki sposób za pomocą sieci szukać zagranicznych ofert pracy. Zainteresowani skorzystają z usług doradców zawodowych, którzy pomogą opracować europejski życiorys zawodowy oraz dokumenty EUROPASS. 
Ponadto swój udział zapowiedzieli przedstawiciele: Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowej Inspekcji Pracy, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, Urzędu Skarbowego oraz Policji. Specjaliści odpowiedzą na pytania z zakresu zasad dokumentowania okresów zatrudnienia za granicą, ubezpieczenia społecznego, przepisów podatkowych, zasiłków rodzinnych, prawa pracy oraz bezpieczeństwa. 

Przedstawiciele instytucji będą udzielać porad w siedzibie Centrum przy ul. Lewakowskiego 27b w godz. od 10.00 do 12.30. Pytania można zadawać telefonicznie pod nr 13 43 634 26 lub 13 43 649 17, natomiast pytania z zakresu świadczeń rodzinnych kierować należy pod nr 17 747 06 31.

Plakat do pobraniaW tym miejscu portalu Wrota Podkarpackie chcemy Państwu dostarczyć informacji i podstawowych narzędzi, żebyście mogli efektywnie szukać zatrudnienia. Będziemy pokazywać przykłady dokumentów wymaganych w procesie ubiegania się o pracę. Zwrócimy uwagę na szczegóły, które mogą być w tych dokumentach istotne. 1% - tyle mniej możesz oddać fiskusowi! Baza organizacji pożytku publicznego.

aviavalleybaner prognoza

podkarpackie sz perspektywalotniksko

monitoruj podkarpackiepolska pomoc pl 220

move on greentourage