layout-wrota-lipiec2014-tlo-pustakostka

praca.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

Bulgarian Czech English French German Italian Polish Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian

 

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-puste

grudzień 2017
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

wrotapodkarpackie.pl

 

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-puste

Rejestracja w urzędzie pracy to nie wszystko!

klucz karieraPraca stanowi niezwykle ważny element życia każdego z nas. Źle znosimy sytuację, kiedy nie możemy jej znaleźć – czujemy się niedowartościowani i niepotrzebni, ale i wtedy, gdy nie daje nam ona zawodowej satysfakcji – traktujemy ją jak karę, zło konieczne. Wtedy właśnie zadajemy sobie pytanie – co dalej? Z odpowiedzią spieszą doradcy zawodowi, którzy podpowiadają jak kształtować swoją ścieżkę kariery.

Wątpliwości dotyczące naszego rozwoju zawodowego pojawiają się z czasem. Nagle zdajemy sobie sprawę z tego, że jesteśmy nieszczęśliwi na obecnym miejscu pracy albo zostajemy zmuszeni do jego opuszczenia. Gdybyśmy tylko wiedzieli o tym wszystkim wcześniej… Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Teraz warto zastanowić się, co możemy dalej zrobić. Powtarzanie, że całe życie zajmowałem/łam się daną pracą na niewiele się zda. Być może są zawody, o których nawet nie pomyślimy, a właśnie one pozwolą na wykorzystanie dotychczasowego doświadczenia. Aby się przekonać warto skorzystać z pomocy doradcy zawodowego. W końcu to socjolog, psycholog i pedagog w jednym, który dodatkowo posiada rozległą wiedzę o aktualnych zawodach i potrzebach rynku pracy. Najszybciej znajdziemy go w Urzędzie Pracy. Zajęcia proponowane przez doradców odbywają się w zależności od potrzeb: grupowo bądź indywidualnie. Doradca wspomaga planowanie kariery zawodowej - analizuje nasz potencjał psychofizyczny, sytuację życiową oraz możliwości rynku pracy. Pomaga w określeniu potrzeb i umiejętności. Wskazuje rozwiązania, ale ich nie narzuca – to do nas należy decyzja. Ważne, żeby była ona przemyślana. 

Coraz więcej doradców zawodowych korzysta z najpopularniejszego rozwiązania nowoczesnej komunikacji - Internetu, aby polepszyć i ułatwić możliwość skorzystania z ich usług. Niejeden Urząd Pracy w swojej ofercie proponuje analizę naszych preferencji i predyspozycji zawodowych za pomocą profesjonalnych kwestionariuszy dostępnych on-line. Jednym z takich rozwiązań jest system zaproponowany przez KluczDoKariery.pl, który pozwala na analizę naszych naturalnych umiejętności i oczekiwań wobec rynku pracy za pomocą dziewięciu kwestionariuszy. Wyniki ponadto pomagają w podejmowaniu odpowiednich decyzji zawodowych i edukacyjnych. Dostęp do systemu przez internet pozwala na wypełnienie kwestionariuszy w dowolnym miejscu o dowolniej porze. Nie każdy przecież dysponuje czasem, który przeznaczyć może na spotkania z doradcą. Urząd Pracy, który korzysta z systemu ponadto ma dostęp do naszego wyniku, przez co po pierwsze nie musimy spędzać godzin podczas spotkania, wypełniając kolejne kwestionariusze papierowe, po drugie – nie musimy czekać na kolejne spotkanie z doradcą zawodowym, który w międzyczasie analizuje nasze odpowiedzi zgodnie z kluczem. Po wypełnieniu kwestionariuszy idziemy na spotkanie z doradcą, który posiada już podstawową wiedzę na temat naszych preferencji i predyspozycji zawodowych i jest przygotowany do kolejnego spotkania. Wówczas możemy przejść do momentu analizy naszych dokumentów aplikacyjnych czy ofert i trendów na rynku pracy. 

Urzędom pracy zależy na pomocy jak największej liczbie osób i pomimo ograniczeń budżetowych starają się dostarczyć nam jak najwięcej potrzebnej wiedzy. To czy skorzystamy z proponowanych przez nich możliwości rozwoju zawodowego zależy wyłącznie od nas.

Dodatkowych informacji udziela: 
Alicja Leś 
www.KluczDoKariery.pl 



W tym miejscu portalu Wrota Podkarpackie chcemy Państwu dostarczyć informacji i podstawowych narzędzi, żebyście mogli efektywnie szukać zatrudnienia. Będziemy pokazywać przykłady dokumentów wymaganych w procesie ubiegania się o pracę. Zwrócimy uwagę na szczegóły, które mogą być w tych dokumentach istotne. 1% - tyle mniej możesz oddać fiskusowi! Baza organizacji pożytku publicznego.

aviavalleybaner prognoza

podkarpackie sz perspektywalotniksko

monitoruj podkarpackiepolska pomoc pl 220

move on greentourage